dinsdag 24 januari 2017

parentelen dochters Ott-Clomp

Volgt van Partenteel eerste vijf generaties Ott

### nog in bewerking ###

GENERATIE IV

(IV.1) Maartje Ott (Maritje Ot), d.v. (III.4) Jan Ott en Maartje Clomp, ged. 25-12-1784 Wognum, ovl. 5-3-1827 Hoorn,
geh. 19-8-1810 Westwoud
Klaas Langereis (Langerijs), ged. 28-8-1774 Scharwoude, ovl. 6-4-1835 Hoorn, broodbakker/ -venter Westwoud, Oosterblokker, Hoorn (Achterom)/ arbeider (1821), broodventer (1824), z.v. Jan Langereis en Maartje Sloof.
Kinderen (NB Jannetje is vernoemd naar beide grootvaders Jan):
  1. Maartje Langereis, geb. 23-6-1811 Oosterblokker, ovl. 13-7-1866 Ilpendam, ongehuwd en zonder beroep.
  2. Jannetje Langereis, geb. 10-10-1812 Blokker ==> zie (V.1.a)
  3. Trijntje Langereis, geb. 24-8-1815 Blokker ==> zie (V.1.b)
  4. Dirk Langereis, geb. 14-5-1818 Hoorn, ovl. 20-5-1849 Mijdrecht (moeder: "Marrijtje Janse Otte") ongehuwd schilder.
  5. (Gerrit, geb. 15-6-1821 en ovl. 12-9-1822 Hoorn, 1 jaar)
  6. Grietje Langereis, geb. 20-2-1824 Hoorn, ovl. 9-8-1841 Hoorn, 17 jaar oud
  7. (levenloos geboren zoon, 24-2-1827 Hoorn)

------zussen


(IV.3) Aaltje Ott, d.v. (III.4) Jan Ott en Maartje Clomp, ged. 6-1-1788 Wognum, ovl. 30-1-1832 Obdam, werkster (1832),
geh. 12-7-1812 Obdam  
Eldert Schoen, ged. 28-7-1771 Venhuizen, ovl. 9-5-1830 Obdam, landman in de Berkmeer, gem. Obdam, z.v. Pieter Schoen en Antje Jans  
Kinderen:
  1. Antje Schoen, geb.11-11-1813 Obdam ==>> zie (V.3.a)
  2. Pieter Schoen, geb.5-10-1815 Obdam ==>> (V.3.b)
  3. Jan Schoen, geb. 29-3-1818 Obdam, ovl. 26-10-1841 Obdam, ongehuwd boereknecht
  4. Maartje Schoen, geb. 6-5-1819 Spanbroek ==>> zie (V.3.c)
  5. Trijntje Schoen, geb. 17-9-1821 (gemeente onbekend) ==>> zie (V.3.d)
  6. Klaas Schoen, geb.10-8-1826 Obdam ==>> zie (V.3.e)
  7. Grietje, geb. 26-11-1828 Obdam, nadere gegevens onbekend

------zussen


(IV.6) Trijntje Ott, d.v. (III.4) Jan Ott en Maartje Clomp, geb. 3-1-1798 Wognum, ovl. 06-12-1870 Wognum;
geh. 12-2-1826 Spanbroek
Klaas Koelemeij, geb. 9-8-1800 Oude Niedorp, ovl. 3-11-1859 Spanbroek, smid/ veearts te Spanbroek, z.v. Hielke Koelemeij en Neeltje Hopman  
Kinderen:
  1. Jan Koelemeij, geb. 3-4-1827 Spanboek ==>> zie (V.6.a)
  2. Neeltje Koelemeij, geb. 8-9-1829 Spanboek ==>> zie (V.6.b)
  3. Maartje Koelemeij, geb. 23-3-1832 Spanboek ==>> zie (V.6.c)
  4. Antje Koelemeij, geb. 18-2-1835 Spanboek ==>> zie (V.6.d)
  5. (Trijntje, geb. 12-4-1838 en ovl. 29-4-1839 Spanbroek)
  6. Trijntje Koelemeij, geb. 10-3-1840 Spanboek ==>> zie (V.6.e)
  7. Hielke Koelemeij, geb. 5-1-1844 Spanboek ==>> zie (V.6.f)

------zussen


(IV.7) Marijtje Ott, d.v. (III.4) Jan Ott en Maartje Clomp, baker, geb. 26-10-1801 Wognum, ovl. 11-6-1859 Barsingerhorn,
geh. 6-5-1821 Harenkarspel  
Cornelis Middelbeek (Kornelis), ged. 1-1-1799 Monnickendam, ovl. 1-9-1851 Monnickendam, arbeider te Barsingerhorn, z.v. Hendrik Middelbeek en Cornelia van der Sluis/ Sluijs.  
Kinderen:
  1. Jan Middelbeek, geb. 28-12-1822 Barsingerhorn ==>> zie (V.7.a)
  2. (Hendrik, geb. 19-5-1824 en ovl. 13-10-1824 Barsingerhorn)
  3. Cornelia Middelbeek, geb. 30-6-1829 Barsingerhorn ==>> zie (V.7.b)
  4. Hendrik Middelbeek, geb. 27-5-1832 Barsingerhorn ==>> zie (V.7.c)
  5. Maartje Middelbeek, geb. 11-10-1834 Barsingerhorn ==>> zie (V.7.d)
  6. Pieter Middelbeek, geb. 23-4-1844 Barsingerhorn ==>> zie (V.7.e)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
GENERATIE V


(V.1.a) Jannetje Langereis, d.v. (IV.1) Maartje Ott en Klaas Langereis, geb. 10-10-1812 Blokker, ovl. 28-12-1895 Ilpendam, winkelierster; geh. 6-5-1841 Ilpendam  
Hendrik Poel, geb. 6-10-1814 Ilpendam, ovl. 6-2-1896 Haarlem, arbeider/ gemeenteontvanger, z.v. Jan Poel en Geerdina Marschalk  
Kinderen:
  1. (Gerdina, geb. 17-8-1842 en ovl. 7-10-1842 Ilpendam)
  2. Maartje Poel, geb. 12-10-1846 Ilpendam ==>> zie (VI.1.a.2)
  3. Gertdina Poel, geb. 25-8-1849 Ilpendam ==>> zie (VI.1.a.3)
  4. Trijntje Poel, geb. 28-7-1852 Ilpendam, ovl. 13-1-1879 Ilpendam, ongehuwd

------zussen


(V.1.b) Trijntje Langereis, d.v. (IV.1) Maartje Ott en Klaas Langereis, geb. 24-8-1815 Blokker, ovl. 7-1-1897 Oude Niedorp, bij huwelijk werkbode; geh. 5-7-1840 Oude Niedorp  
Johannis Hoogland, geb. 1814 Veenhuizen, ovl. 18-12-1899 Oude Niedorp, landbouwer, z.v. Pieter Hoogland en Grietje Ploeger  
Kinderen:
  1. (Pieter, geb. 6-8-1840 en ovl. 23-8-1840 Oude Niedorp)
  2. Pieter Hoogland, geb. 16-1-1845 Oude Niedorp ==>> zie (VI.1.b.2)
  3. Klaas Hoogland, geb. 3-2-1850 Oude Niedorp ==>> zie (VI.1.b.3)

-----------nichten


(V.3.a) Antje Schoen, d.v. (IV.3) Aaltje Ott en Eldert Schoen, geb.11-11-1813 Obdam, ovl. 22-4-1864 Alkmaar, boerin Hensbroek, Oterleek, Heerhugowaard;
geh. 23-11-1838 Oterleek
Jacob Dubbeld, ged. 21-6-1807 Oterleek, ovl. 12-8-1882 Alkmaar, landman aan de Schermerdijk Oterleek/ arbeider Hensbroek, later dagloner Heerhugowaard, resp. slagter in de Zuiderbuurt te Oterleek, wedr. Maartje Verlaat, z.v. Willem Dubbeld en Geertje Meinis/ Mienis; hertr. 14-8-1864 Alkmaar Maartje Bakker
Kinderen:
  1. Eldert Dubbeld, geb. 31-12-1838 Oterleek ==>> zie (VI.3.a.1)
  2. Geertje Dubbeld, geb. 23-12-1839 Oterleek ==>> zie (VI.3.a.2)
  3. (Aaltje, geb. 20-5-1841 en ovl. 30-9-1841 Hensbroek)
  4. (Jan, geb. 30-3-1845 Heerhugowaard en ovl. 11-9-1846 Hensbroek)
  5. (Jacob, geb. 5-6-1846 Hensbroek en ovl. 17-7-1847 Heerhugowaard)
  6. Jacob Dubbeld, geb. 7-1-1849 Heerhugowaard ==>> zie (VI.3.a.6)
  7. Willem Dubbeld, geb. 10-5-1854 Oterleek ==>> zie (VI.3.a.7)

------zus/broer


(V.3.b) Pieter Schoen, z.v. (IV.3) Aaltje Ott en Eldert Schoen, geb.5-10-1815 Obdam, ovl. 19-2-1888 Oudendijk, boerenarbeider Ursem/ Beemster/ Oudendijk,
geh. 28-4-1844 Avenhorn
Geertje Visser, geb. Avenhorn 6-9-1821, ovl. 20-12-1908 Ursem, d.v. Volkert Visser en Geertje den Haan
Kinderen:
  1. (Aaltje, geb. 3-6-1845 Ursem en ovl. 19-6-1848 Beemster)
  2. Volkert Schoen, geb. 23-3-1850 Beemster ==>> zie (VI.3.b.2)

------broer/zus


(V.3.c) Maartje Schoen, d.v. (IV.3) Aaltje Ott en Eldert Schoen, geb. 6-5-1819 Spanbroek, ovl. 27-12-1892 Alkmaar,
geh. 1-5-1853 Koedijk
Jacob Stam, geb. 15-7-1822 Petten, ovl. 11-1-1882 Koedijk, timmerman, z.v. Jan Stam en Guurtje Dekker (NB Jacob was RK, Maartje en knd. NH)
Kinderen:
  1. Jan Stam, geb. 8-8-1854 Koedijk, ovl. 17-10-1884 Alkmaar, ongehuwd en zonder beroep
  2. Guurtje Stam, geb. 14-2-1857 Koedijk ==>> zie (VI.3.c.2)
  3. (levenloze zoon, 9-11-1860 Koedijk)

------zussen


(V.3.d) Trijntje Schoen, d.v. (IV.3) Aaltje Ott en Eldert Schoen, geb. 17-9-1821 (*), ovl. 29-8-1866 Oude Niedorp (* volgens eigen verklaring bij huwelijk: Obdam, alwaar geen registratie werd gevonden, ook toen al niet),
geh. 22-5-1851 Nieuwe Niedorp
Gerrit Groot, geb. 5-8-1822 Nieuwe Niedorp, ovl. 25-11-1871 Oude Niedorp, arbeider Oude Niedorp, z.v. Hermanus Groot en Trijntje Beemster (NB gerrit was RK, Trijntje NH)
Kinderen:
  1. (Hermanus, geb. 21-5-1854 en ovl. 1-2-1855 Oude Niedorp)
  2. Hermanus Groot, geb. 5-12-1857 Oude Niedorp, ovl. 11-5-1923 Schagen, ongehuwd
  3. Aaltje Groot, geb. 5-5-1864 Oude Niedorp ==>> zie (VI.3.d.3)

------zus/broer


(V.3.e) Klaas Schoen, z.v. (IV.3) Aaltje Ott en Eldert Schoen, geb.10-8-1826 Obdam, ovl. 29-7-1880 Schellinkhout, arbeider Schellinkhout,
geh. 6-5-1855 Schellinkhout
Trijntje Kuiper, geb. 1829, ovl. na 1880, arbeidster, d.v. Jan Kuiper en Hilletje Voorn.
Kinderen:
  1. Eldert Schoen, geb. 18-6-1855 Schellinkhout ==>> zie (VI.3.e.1)
  2. (Hiltje, geb. 4-3-1857 en ovl. 8-4-1857 Schellinkhout, 4 weken oud)
  3. (Jan, geb. 11-6-1858 en ovl. 24-11-1860 Schellinkhout, 2 jaar oud)
  4. (levenloos geboren dochter, 7-7-1860 Schellinkhout)
  5. Hillegonda Schoen, geb. 25-6-1861 en ovl. 13-7-1881 Schellinkhout
  6. (levenloos geboren dochter, 1-7-1863 Schellinkhout)
  7. Aaltje Schoen,geb. 24-5-1864 Schellinkhout ==>> zie (VI.3.e.7)
  8. (Jan, geb. 8-8-1866 en ovl. 31-10-1866 Schellinkhout, 12 weken oud)

-----------neven


(V.6.a) Jan Koelemeij, z.v. (IV.6) Trijntje Ott en Klaas Koelemeij, geb. 3-4-1827 Spanboek, ovl. 21-4-1904 Spanbroek, grof- en hoefsmid Spanbroek;
geh. 14-4-1853 Spanbroek
Geertje Kessel, geb. 1830 Twisk, ovl. 7-4-1920 Spanbroek, d.v. Dirk Kessel en Trijntje Schagen
Kinderen:
  1. Trijntje Koelemeij, geb. 18-1-1854 Spanbroek ==>> zie (VI.6.a.1)
  2. Aaltje Koelemeij, geb. 23-2-1855 Spanbroek ==>> zie (VI.6.a.2)
  3. Klaas Koelemeij, geb. 6-11-1857 Spanbroek ==>> zie (VI.6.a.3)
  4. Dirk Koelemeij, geb. 2-12-1859 Spanbroek ==>> zie (VI.6.a.4)
  5. Hielke Koelemeij, geb. 20-6-1862 Spanbroek ==>> zie (VI.6.a.5)
  6. Geertje Koelemeij, geb. 23-4-1868 Spanbroek, ovl. 6-8-1957 Zwaag, ongehuwd.
  7. Tade Koelemeij (v), geb. 3-9-1873 en ovl. 16-10-1891 Spanbroek, 18 jaar oud

------broer/zus


(V.6.b) Neeltje Koelemeij, d.v. (IV.6) Trijntje Ott en Klaas Koelemeij, geb. 8-9-1829 Spanboek, ovl. 11-3-1918 Spanbroek;
geh. 16-10-1853 Spanbroek
Pieter Helder, geb. 23-10-1825, ovl. 19-6-1905, boer Spanbroek, z.v. Cornelis Helder en Maartje Smit
Kinderen:
  1. (Maartje, geb. 3-11-1854 en ovl. 24-5-1861 Spanbroek)
  2. Trijntje Helder, geb. 26-10-1856 Spanbroek ==>> zie (VI.6.b.2)
  3. Neeltje Helder, geb. 17-11-1859 Spanbroek ==>> zie (VI.6.b.3)
  4. Cornelis Helder, geb. 11-5-1862 Spanbroek ==>> zie (VI.6.b.4)
  5. Klaas Helder, geb. 27-8-1864 Spanbroek ==>> zie (VI.6.b.5)
  6. Maartje Helder, geb. 20-9-1866 Spanboek ==>> zie (VI.6.b.6)
  7. Antje Helder, geb. 10-2-1868 Spanbroek ==>> zie (VI.6.b.7)
  8. Lieuwe Helder, geb. 11-4-1870 Spanbroek ==>> zie (VI.6.b.8)

------zussen


(V.6.c) Maartje Koelemeij, d.v. (IV.6) Trijntje Ott en Klaas Koelemeij, geb. 23-3-1832 Spanboek, ovl. 26-1-1914 Midwoud;
geh. 13-1-1856 Spanbroek
Jacob de Vries, geb. 1830, ovl. 27-1-1889 Midwoud, timmerman Oostwoud, z.v. Jacob de Vries en Grietje Speur
Kinderen:
  1. Jacob de Vries, geb. 28-12-1856 Midwoud ==>> zie (VI.6.c.1)
  2. Trijntje de Vries, geb. 6-11-1861 Midwoud ==>> zie (VI.6.c.2)
  3. (Grietje, geb. 5-4-1864 en ovl. 2-9-1864 Midwoud)
  4. Grietje de Vries, geb. 15-5-1866 Midwoud ==>> zie (VI.6.c.4)

------zussen


(V.6.d) Antje Koelemeij, d.v. (IV.6) Trijntje Ott en Klaas Koelemeij, geb. 18-2-1835 Spanboek, ovl. 26-4-1922 Apeldoorn;
geh. 26-4-1860 Spanbroek
Dirk Gelder, geb. 1831 Heiloo, ovl. 11-6-1889 Den Helder, veehouder/ landbouwer Spanbroek, later koffiehuishouder Den Helder, z.v. Klaas Gelder en Trijntje Bontes
Kinderen:
  1. (Klaas, geb. 15-1-1861 en ovl. 14-1-1862 Spanbroek)
  2. Klaas Gelder, geb. 7-5-1862 Spanbroek ==>> zie (VI.6.d.2)
  3. Trijntje Gelder, geb. 29-11-1863 Spanbroek ==>> zie (VI.6.d.3)
  4. Catharina Gelder, geb. 17-1-1865 Spanbroek ==>> zie (VI.6.d.4)
  5. Neeltje Gelder, geb. 2-11-1866 Spanbroek ==>> zie (VI.6.d.5)
  6. Aafje Gelder, geb. 3-1-1868 Spanbroek ==>> zie (VI.6.d.6)
  7. Maartje Gelder, geb. 9-6-1869 Spanbroek ==>> zie (VI.6.d.7)
  8. Geertje Gelder, geb. 26-1-1871 Spanbroek, ovl. ?; won. Amsterdam? (buitenechtelijke dochter Geertje geb. 27-5-1893 Amsterdam, ovl. 7-7-1893 Den Helder?).
  9. Jan Gelder, geb. 11-1-1874 Sijbekarspel ==>> zie (VI.6.d.9)

------zussen


Frans Fok (1843-1920) &
Trijntje Koelemeij (1840-1922)
(V.6.e) Trijntje Koelemeij, d.v. (IV.6) Trijntje Ott en Klaas Koelemeij, geb. 10-3-1840 Spanboek, ovl. 6-11-1922 Spanboek;
geh. 23-6-1867 Spanbroek
Frans Fok, geb. 28-2-1843 Kwadijk, ovl. 21-10-1920, landman/ vrachtrijder Oostwoud, z.v. Jacob Fok en Maartje Doets
Kinderen:
  1. Jacob Fok, geb. 17-10-1869 Oudorp ==>> zie (VI.6.e.1)
  2. Trijntje Fok, geb. 30-1-1880 Midwoud ==>> zie (VI.6.e.2)

------zus/broer


Hielke Koelemeij (1844-1932)
& Jantje Slikker (1857-1918)
(V.6.f) Hielke Koelemeij, z.v. (IV.6) Trijntje Ott en Klaas Koelemeij, geb. 5-1-1844 Spanboek, ovl. 20-1-1932, veearts Spanbroek;
geh. 20-5-1877 Spanbroek
Jantje Slikker, geb. 13-3-1857 Heerhugowaard, ovl. 15-12-1918 Spanbroek, d.v. Jacob Slikker en Jantje Stapel
Kinderen:
  1. Trijntje Koelemeij, geb. 10-3-1878 ==>> zie (VI.6.f.1)
  2. Jacob Koelemeij, geb. 14-8-1879 Spanbroek ==>> zie (VI.6.f.2)
  3. Nicolaas Koelemeij, geb. 26-7-1891 Spanbroek ==>> zie (VI.6.f.3)
  4. Jansje Koelemeij, geb. 7-10-1898 Spanbroek ==>> zie (VI.6.f.4)

-----------neven


(V.7.a) Jan Middelbeek, z.v. (IV.7) Marijtje Ott en Cornelis Middelbeek, geb. 28-12-1822 Barsingerhorn, ovl. 25-2-1872 Harenkarspel, watermolenaar,
geh. (1) 1-2-1846 Veenhuizen
Louisa Vriesman, geb. 1824 Wieringerwaard, ovl. 14-3-1849 Harenkarspel, d.v. Jacob Vriesman en Jaapje Vetman
geh. (2) 20-1-1850 Harenkarspel
Antje Steen, geb. 1821 Oude Niedorp, ovl. na 1872, dienstmeid, d.v. Jan Steen en Trijntje Stam
Kinderen uit (1):
  1. (Jaapje, geb. 19-12-1846 Harenkarspel, ovl. 14-1-1860 Spanbroek, 13 jaar oud)
  2. Cornelis Middelbeek, geb. 26-2-1849 Harenkarspel ==>> zie (VI.7.a.2)
Kinderen uit (2):
  1. Marijtje Middelbeek, geb. 23-10-1850 Harenkarspel ==>> zie (VI.7.a.3)
  2. Trijntje Middelbeek, geb. 1-1-1852 Harenkarspel ==>> zie (VI.7.a.4)
  3. Jan Middelbeek, geb. 16-11-1853 Harenkarspel ==>> zie (VI.7.a.5)
  4. Maartje Middelbeek, geb. 16-2-1857 Harenkarspel ==>> zie (VI.7.a.6)
  5. Cornelia Middelbeek, geb. 14-1-1858 Harenkarspel ==>> zie (VI.7.a.7)

------broer/zus


(V.7.b) Cornelia Middelbeek, d.v. (IV.7) Marijtje Ott en Cornelis Middelbeek, geb. 30-6-1829 Barsingerhorn, ovl. 8-8-1855 Barsingerhorn,
geh. 6-1-1854 Barsingerhorn
Jan de Graaf, geb. 7-9-1832 Kolhorn, watermolenaar, arbeider Barsingerhorn, z.v. Kornelis de Graaf en Entje Eriks, hertr. 1856 Trijntje Wit
Kinderen:
  1. Anna de Graaf, geb. 1855 Amsterdam ==>> zie (VI.7.b.1)

------zus/broer


(V.7.c) Hendrik Middelbeek, z.v. (IV.7) Marijtje Ott en Cornelis Middelbeek, geb. 27-5-1832 Barsingerhorn, ovl. 11-5-1921 Barsingerhorn, watermolenaar Barsingerhorn;
geh. (1) 11-8-1859 Barsingerhorn
Jannetje Bakker, geb. 1839 Winkel, ovl. 17-4-1864 Barsingerhorn, d.v. Jan Bakker en Neeltje Schagen;
geh. (2) Barsingerhorn 28-2-1865
Dieuwertje Tuinman, geb. 1841 Wieringerwaard, d.v. Cornelis Tuinman en Maartje Bakker
Kinderen uit (1):
  1. (Cornelis, geb. 5-9-1860 Kolhorn en ovl. 20-10-1860 Barsingerhorn)
  2. (Cornelis, geb. 6-4-1862 en ovl. 15-4-1864 Barsingerhorn)
  3. (Jan, geb. 2-10-1863 en ovl. 13-7-1864 Barsingerhorn)
Kinderen uit (2):
  1. Marijtje Middelbeek, geb. 18-12-1865 Barsingerhorn ==>> zie (VI.7.c.4)
  2. Cornelis Middelbeek, geb. 14-1-1868 Barsingerhorn ==>> zie (VI.7.c.5)
  3. Klaas Middelbeek, geb. 16-11-1869 Barsingerhorn ==>> zie (VI.7.c.6)
  4. Jan Middelbeek, geb. 23-10-1873 Barsingerhorn ==>> zie (VI.7.c.7)
  5. Hendrik Middelbeek, geb. 4-8-1876 Barsingerhorn ==>> zie (VI.7.c.8)
  6. (Marinus, geb. 28-11-1883 en ovl. 26-11-1886 Barsingerhorn)

------broers


(V.7.d) Maartje Middelbeek, d.v. (IV.7) Marijtje Ott en Cornelis Middelbeek, geb. 11-10-1834 Barsingerhorn, ovl. 2-10-1921 Sint Maarten;
geh. 3-5-1863 Petten
Arie Grin, geb. 1837, ovl. na 1902, landbouwer Sint Maarten, z.v. Pieter Grin en Maartje Preeker
Kinderen:
  1. Pieter Grin, geb. 4-3-1864 Zijpe ==>> zie (VI.7.d.1)
  2. Cornelis Grin, geb. 2-6-1865 Zijpe ==>> zie (VI.7.d.2)
  3. (Arie, geb. 2-4-1868 Zijpe en ovl. 27-9-1876 Sint Maarten)
  4. Marijtje Grin, geb. 12-10-1873 Sint Maarten ==>> zie (VI.7.d.4)
  5. Arie Grin, geb. 24-10-1880 Sint Maarten ==>> zie (VI.7.d.5)

------zus/broer


(V.7.e) Pieter Middelbeek, z.v. (IV.7) Marijtje Ott en Cornelis Middelbeek, geb. 23-4-1844 Barsingerhorn, ovl. 4-10-1901 Schagen (wonende "Cincinati", tijdelijk te Schagen), koetsier Den Helder/ arbeider Zijpe van 1881-'83 en '85-'87/ Anna Paulowna van '83-'85/ naar N. Amerika 1887/ Cincinnati (Ohio);
geh. 10-1-1878 Den Helder
Jannetje Raven, geb. 5-12-1849 Zijpe, ovl. voor 1901, d.v. Arie Raven en Aaltje Buijk
Kinderen: geen in 1887 (wellicht jong overleden)


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
GENERATIE VI


(VI.1.a.2) Maartje Poel, d.v. (V.1.a) Jannetje Langereis en Hendrik Poel, geb. 12-10-1846 Ilpendam, ovl. 3-9-1914 Haarlem;
geh. 26-4-1868 Ilpendam
Arie Rijneveld, geb. 31-8-1843 Alphen, ovl. 19-9-1906 Haarlem, timmerman, z.v. Willem Rijneveld en Maartje Roest
Kinderen:
  1. Maartje Rijneveld, geb. 20-8-1868 Ilpendam, ovl. 24-5-1942 Haarlem; geh. 21-7-1897 Haarlem Egbert Willem de Nijs, geb. 1864 Haarlem, ovl. 14-9-1955 Haarlem, loopknecht/ reiziger, z.v. Cornelis de Nijs en Maria Gezina van Nes
  2. (Jannetje, geb. 3-11-1869 en ovl. 22-4-1870 Ilpendam)
  3. Willem Rijnveld, geb. 30-4-1872 Ilpendam, ovl. 19-5-1945 Haarlem, ongehuwd.
  4. (Hendrik, geb. 23-7-1873 en ovl. 22-8-1873 Ilpendam)
  5. Hendrik Rijneveld, geb. 26-9-1874 Ilpendam, ovl. 25-3-1939 Haarlem, lettergieter; geh. 20-12-1905 Haarlem Apollonia Elisabeth Diekman, geb. 1880 Haarlem, ovl. 3-7-1937 Haarlem, d.v. Johannes Frederikus Diekman en Cornelia Markwat
  6. (Jannetje, geb. 19-11-1875 en ovl. 26-2-1879 Ilpendam)
  7. (Jan, ovl. 20-1-1877 en ovl. 12-6-1877 Ilpendam)
  8. (Gertdina, geb. 7-4-1878 en ovl. 6-11-1878 Ilpendam)
  9. (Jan, geb. 5-8-1880 en ovl. 22-8-1880 Ilpendam)
  10. Jannetje, geb. 11-12-1882 Haarlem (geen nadere gegevens bekend)
  11. Lourens Rijneveld, geb. 3-12-1889 Haarlem, ovl. 29-9-1933 Haarlem, rijtuigschilder; geh. 14-4-1915 Haarlem Eva Metselaar, geb. 1892 Haarlem, ovl. 13-7-1956 Haarlem, d.v. Evert Metselaar en Geertruida van Hinschoten

-----zussen


(VI.1.a.3) Gertdina Poel, d.v. (V.1.a) Jannetje Langereis en Hendrik Poel, geb. 25-8-1849 Ilpendam, ovl. 20-9-1924 Ilpendam;
geh. 8-10-1876 Ilpendam
Klaas Alblas, geb. 13-4-1833 Zuid- en Noordschermer, ovl. 25-4-1917 Ilpendam, timmerman Ilpendam, z.v. Jan Alblas en Jannetje Jonges, wedr. Geertje Schermer
(Geen kinderen bekend)


----------nicht/neef


(VI.1.b.2) Pieter Hoogland, z.v. (V.1.b) Trijntje Langereis en Johannis Hoogland, geb. 16-1-1845 Oude Niedorp, ovl. 10-9-1921 Oude Niedorp, landbouwer;
geh. 30-5-1869 Oude Niedorp
Marijtje Pijper, geb. 1839 Opperdoes, ovl. 1-11-1915 Oude Niedorp, dienstbare, d.v. Cornelis Pijper en Dieuwertje Haringhuizen (min. 2 geh. dochters)
Kinderen:
  1. Dieuwertje Hoogland, geb. 1873 Oude Niedorp, ovl. 28-5-1941 Oude Niedorp; geh. 9-10-1904 Oude Niedorp Willem Winkel, geb. 1868 Sijbekarspel, ovl. 4-6-1945 Oude Niedorp, arbeider, z.v. Jan Winkel en Neeltje Ruijter (min. 1 geh. zoon)
  2. Jansje Hoogland, geb. 1881 Oude Niedorp, ovl. 11-3-1953 Heerhugowaard; geh. 18-12-1904 Oude Niedorp Hendrikus Dissel, geb. 1881 Anna Paulowna, ovl. 3-8-1940 Heerhugowaard, spoorwegbeambte, z.v. Pieter Dissel en Maartje Slommer (div. knd.)

-----broers


(VI.1.b.3) Klaas Hoogland, z.v. (V.1.b) Trijntje Langereis en Johannis Hoogland, geb. 3-2-1850 Oude Niedorp, timmermansknecht;
geh. 12-4-1874 Oude Niedorp
Vrouwtje Kaag, geb. 1852 Ouide Niedorp, d.v. Jan Kaag en Grietje Slikker (min. 2 geh. dochters)
Kinderen:
  1. Trijntje Hoogland, geb. 1875 te Oude Niedorp, ovl. 11-5-1955 Alkmaar; geh. 18-10-1896 Oudkarspel Jan van Hout, geb. 1874 Oudkarspel, kantoorbediende, z.v. Jan van Hout en Aagtje Hopman (div. knd.)
  2. Grietje Hoogland, geb. 1881 Oude Niedorp; geh. 12-10-1905 Oudkarspel Jacob van Meurs, geb. 1882 Zijpe, ovl. 17-2-1925 Oudkarspel, landbouwer, z.v. Pieter van Meurs en Aaltje Dekker (min. 1 dochter)

---------------achterneven


(VI.3.a.1) Eldert Dubbeld, z.v. (V.3.a) Antje Schoen en Jacob Dubbeld, geb. 31-12-1838 Oterleek, ovl. 30-12-1888 Alkmaar, werkman;
geh. 17-7-1870 Alkmaar
Neeltje Klijn, geb. 1841 Graft, ovl. 15-5-1903 Alkmaar, d.v. Klaas Klijn en Maartje Bas, wed. Maarten Olij
Kinderen:
  1. Maria Dubbeld, geb. 1874 Alkmaar, ovl. 31-1-1900 Alkmaar; geh. 25-11-1894 Alkmaar Gerhard Nieuwenkamp, geb. 22-11-1870 Hasselt, schipper, z.v. Hendrik Jan Nieuwenkamp en Ida Grietsma, hertr. 1901 Maartje van den Berg

-----broer/zus


(VI.3.a.2) Geertje Dubbeld, d.v. (V.3.a) Antje Schoen en Jacob Dubbeld, geb. 23-12-1839 Oterleek, ovl. 5-4-1900 Alkmaar;
geh. 19-6-1864 Heiloo
Jacob Heijn, geb. 30-11-1830 Heiloo, ovl. 8-6-1913 Alkmaar, watermolenaar, landman, z.v. Jacob Heijn en Aaltje Verlaat, wedr. Maartje de Jong
Kinderen:
  1. (Antje, geb. 10-1864 en ovl. 19-1-1865 Heiloo)
  2. Antje Heijn, geb. 1885 Heiloo; geh. 27-5-1886 Alkmaar Dirk Heinis, geb. 1846 Zuid- en Noord-Schermer, landman, z.v. Jan Jakobsz. Heinis en Stijntje van Zoonen
  3. Geertje Heijn, geb. 16-3-1868 Heiloo, ovl. 23-10-1942 Alkmaar; geh. 20-1-1889 Heerhugowaard Jan Steenhuis, geb. 11-10-1864 Hensbroek, ovl. 10-8-1955 Alkmaar, watermolenaar, z.v. Geertje Steenhuis en N.N., wedr. Anna Smit
  4. Leentje Heijn, geb. 1868 Heiloo, ovl. 22-6-1953 Zuid- en Noord-Schermer; geh. 26-3-1893 Akersloot Dirk Volger, geb. 1865 Akersloot, ovl. 7-6-1939 Akersloot, arbeider, z.v. Jan Volger en Maartje Kooij
  5. Aaltje Heijn, geb. 1870 Heiloo; geh. 10-1-1892 Alkmaar Abraham Schoonewil, geb. 1862 Alkmaar, ovl. 19-2-1945 Alkmaar, arbeider, z.v. Jan Schoonewil en Elisabeth Spruit

-----zus/broer


(VI.3.a.6) Jacob Dubbeld, z.v. (V.3.a) Antje Schoen en Jacob Dubbeld, geb. 7-1-1849 Heerhugowaard, ovl. 14-4-1925 Alkmaar, werkman;
geh. (1) 16-5-1875 Alkmaar
Neeltje Tin, geb. 1852 Alkmaar, ovl. 27-11-1881 Alkmaar, d.v. Albert Tin en Engeltje van Leijden;
geh. (2) 11-6-1882 Alkmaar
Trijntje Dijkman, geb. 1849 Alkmaar, ovl. 20-3-1933 Alkmaar, d.v. Gerrit Dijkman en Maartje Kuiper, wed. Leendert de Jong
Kinderen uit (1):
  1. Antje Dubbeld, geb. 1876 Alkmaar, ovl. 19-3-1957 Alkmaar, dienstbode; geh. 13-8-1899 Alkmaar Dirk Jan Blom, geb. 1874 Alkmaar, ovl. 8-10-1945 Alkmaar, vuurwerker, z.v. Johannes Blom en Anna Margaretha Klooster
  2. Engelina Dubbeld, geb. 1877 Alkmaar; geh. 1-5-1898 Alkmaar Willem Mul, geb. 1875 Winkel, arbeider, z.v. Pieter Mul en Maartje Joffer
  3. (Guurtje, geb. 1880 en ovl. 12-9-1883 Alkmaar)
  4. (levenloos geboren kind, 4-3-1881 Alkmaar)
  5. (levenloos geboren kind, 26-11-1881 Alkmaar)
uit (2):
  1. (levenloos geboren kind, 1-5-1885 Alkmaar)

-----broers


(VI.3.a.7) Willem Dubbeld, z.v. (V.3.a) Antje Schoen en Jacob Dubbeld, geb. 10-5-1854 Oterleek, ovl. 29-12-1892 Den Helder, marinier;
geh. 27-7-1890 Alkmaar
Lummegie Schoonhoven (Lammigje), geb. 21-1-1860 Alkmaar, ovl. 30-1-1925 Alkmaar, d.v. Johannes Schoonhoven en Trijntje Bakker; hertr. 3-10-1895 Alkmaar Pieter Smit, gesch. 30-6-1904; hertr. 2-8-1906 Alkmaar Johannes Gerardus Veltkamp (geen kinderen bekend)


----------neven


(VI.3.b.2) Volkert Schoen, z.v. (V.3.b) Pieter Schoen en Geertje Visser, geb. 23-3-1850 Beemster, ovl. 13-4-1920 Schermerhorn, wagenmaker,
geh. 10-3-1878 Avenhorn
Geertje Smit, geb. 30-12-1849 Grosthuizen, ovl. 21-5-1927 Haarlem, d.v. Jacob Smit en Willempje Smits (geen kinderen bekend)


----------neef/nicht


(VI.3.c.2) Guurtje Stam, geb. 14-2-1857 Koedijk, ovl. 20-11-1887 Nieuwer-Amstel;
geh. 15-10-1876 Koedijk
Aris Groot, geb. 1853 Venhuizen, ovl. 29-2-1888 Nieuwer-Amstel, bakkersknecht Alkmaar/ Koedijk, later koopman, z.v. Dirk Groot en Geertrui van der Meer
Kinderen:
  1. Jacob Groot, geb. 1876 Monnickendam, werkman; geh. 6-1-1899 Sloten Margaretha Worm, geb. 1877 Amsterdam, d.v. Pieter Worm en Margaretha van den Boogaard
  2. Dirk Groot, geb. 1877 Monnickendam, schipper; geh. 9-7-1897 Sloten Alida Alexander, geb. 1877 Sloten, d.v. Nicolaas Albertus Alexander en Janneke de Vries

----------nichten


(VI.3.d.3) Aaltje Groot, d.v. (V.3.d) Trijntje Schoen en Gerrit Groot, geb. 5-5-1864 Oude Niedorp, ovl. 2-12-1949 Apeldoorn;
geh. (1) 19-8-1883 Oudendijk
Arian Slot, geb. 1860 Oudendijk, ovl. 11-10-1905 Hoorn, schildersknecht, z.v. Jacob Slot en Hendrica Roelofs;
geh. (2) 21-10-1916, te Apeldoorn
Hendrikus Gijsbertus van Silfhout, geb. 1862 Apeldoorn, ovl. na 1949, timmerman, z.v. Jacob van Silfhout en Christina Branderhorst
Kind uit (1):
  1. Jacob Slot, geb. 1885 Hoorn, kaaskopersknecht; geh. 28-2-1908 Hoorn Maartje Verweij, geb. 1880 Venhuizen, d.v. Jacob Verweij en Ariaantje Houtman

-----nicht/neef


(VI.3.e.1) Eldert Schoen, z.v. (V.3.e) Klaas Schoen en Trijntje Kuiper, geb. 18-6-1855 Schellinkhout, ovl. 28-5-1932 Zwaag, arbeider Blokker/ Enkhuizen/ Venhuizen/ landbouwer Vinkeveen en Waveren,
geh. 15-5-1881 Venhuizen
Femmetje Ruiter, geb. 25-8-1856 Blokker, ovl. 29-6-1923 Enkhuizen, d.v. Pieter Ruiter en Femmetje Hauwert
Kinderen:
  1. Trijntje Schoen, geb. 30-1-1882 Blokker; geh. 31-8-1905 Enkhuizen Auguste Guillaume Antoine Monterossi, geb. 1877 Amsterdam, stucadoor, z.v. Guillaume Louis Antoine Monterossi en Sophia van Rees
  2. Pieter Schoen, geb. 15-6-1884 Vinkeveen, ovl. 11-5-1958 Enkhuizen, arbeider; geh. 3-7-1913 Enkhuizen Antje Langenberg, geb. 1894 Ransdorp, d.v. Teunis Langenberg en Sijtje Tjemkes
  3. Femmetje Schoen, geb. 12-8-1886 Blokker, ovl. 6-6-1946 Noordwijk (won. Leiden); geh. 11-1-1939 Leiden Mattheus Kruit, geb. 1886 Borger, meubelmaker, z.v. Jakob Kruit en Caterina Lexer
  4. Klaas Schoen, geb. 22-1-1888 Blokker, landbouwer; geh. 19-12-1915 Wijdenes Aafje Groot, geb. 1892 Wognum, d.v. Cornelis Groot en Tetje Singer
  5. Jan Schoen, geb. 21-9-1889 Venhuizen
  6. Arie Schoen, geb. 26-3-1892 Enkhuizen, werkman; geh. 15-12-1921 Amsterdam Alberdina Juliana van Rees, geb. 1893 Amsterdam, d.v. Frans van Rees en Maria Juliana Horsman
  7. (Eldert, geb. 9-7-1893 en ovl. 22-10-1893 Enkhuizen)
  8. (Eldert, geb. 21-2-1896 en ovl. 3-3-1897 Enkhuizen)

-----broer/zus


(VI.3.e.7) Aaltje Schoen, d.v. (V.3.e) Klaas Schoen en Trijntje Kuiper, geb. 24-5-1864 Schellinkhout;
geh. 21-7-1887 Enschede
Jan Westenberg, geb. 1854 Enschede, ovl. 8-6-1934 Apeldoorn, kleermaker, z.v. Gesanne Westenberg en Hendrika Ribbels (geen kinderen bekend)


---------------achternichten


(VI.6.a.1) Trijntje Koelemeij, d.v. (V.6.a) Jan Koelemeij en Geertje Kessel, geb. 18-1-1854 Spanbroek, ovl. 22-4-1936 Zwaag;
geh. 18-5-1879 Spanbroek
Christiaan Groot, geb. 15-12-1850 Wieringerwaard, ovl. 12-3-1915 Abbekerk, landman, z.v. Pieter Groot en Maartje Woestenberg
Kinderen:
  1. Jan Groot, geb. 12-3-1880 Abbekerk
  2. Maartje Groot, geb. 11-8-1886 Abbekerk

-----zussen


(VI.6.a.2) Aaltje Koelemeij, d.v. (V.6.a) Jan Koelemeij en Geertje Kessel, geb. 23-2-1855 Spanbroek, ovl. 18-5-1922 Heerhugowaard;
geh. 30-4-1884 Spanbroek
Willem Boes, geb. 1844 Beemster, ovl. 24-10-1919 Spanbroek, koetsier, z.v. Gerrit Boes en Trijntje Jongens
Kinderen:
  1. Trijntje Boes, geb. 25-9-1885 Spanbroek; geh. 24-4-1913 Spanbroek Jan Wiedijk, geb. 4-4-1881 Zuid- en Noord-Schermer, landman, z.v. Jan Wiedijk en Neeltje Ris
  2. Jan Boes, geb. 6-6-1888 Spanbroek, barbier; geh. 23-10-1916 Blokker Leijsbeth Bosstad, geb. 1892 Blokker, d.v. Aris Bosstad en Vrouwtje van Bork

-----zus/broer


(VI.6.a.3) Klaas Koelemeij, z.v. (V.6.a) Jan Koelemeij en Geertje Kessel, geb. 6-11-1857 Spanbroek, ovl. 30-10-1934 Texel, winkelier/ bierbottelaar;
geh. 27-3-1884 Spanbroek
Grietje Wonder, geb. 1856 Nieuwe Niedorp, ovl. voor 1934, d.v. Pieter Wonder en Antje Mijts
Kinderen:
  1. Anna Koelemeij, geb. 1885 Alkmaar of Texel, ovl. 11-5-1917 Harenkarspel; geh. 16-4-1913 Oudkarspel Jan Ruis, geb. 1886 Zaandam, metselaar, z.v. Jan Ruis en Marijtje Schenk

-----broers


(VI.6.a.4) Dirk Koelemeij, z.v. (V.6.a) Jan Koelemeij en Geertje Kessel, geb. 2-12-1859 Spanbroek, ovl. 14-7-1907 Spanbroek, koopman/ kastelein;
geh. (1) 30-4-1885 Spanbroek
Grietje Koelemeij, geb. 4-12-1859 Abbekerk, ovl. 12-3-1948 Zaandam, d.v. Reindert Koelemeij en Trijntje Spaander
Kinderen:
  1. Jan, geb. 14-3-1886
  2. Reindert Koelemeij, geb. 11-9-1887 Spanbroek, houthandelaar; geh. 12-5-1910 Spanbroek Elisabeth Pels, geb. 28-4-1884 Spanbroek, d.v. Gerrit Pels en Aaltje Langedijk,
  3. (Geertje, geb. 15-10-1888 en ovl. 20-1-1891 Spanbroek)
  4. (Trijntje, geb. 19-10-1889 en ovl. 29-4-1895 Spanbroek)
  5. Dirk Koelemeij, geb. 30-1-1893 Spanbroek, melkontvanger; geh. 1-7-1915 Zaandijk Immetje van Enkhuizen, geb. 2-8-1895 Zaandijk, dienstbode, d.v. Gerrit van Enkhuizen en Neeltje Heijnis
  6. Tjade Koelemeij, geb. 1900 Spanbroek, motorschipper; geh. 15-5-1923 Spanbroek Geertje Blanken, geb. 1902 Opmeer, d.v. Willem Blanken en Antje Klaver

-----broers


(VI.6.a.5) Hielke Koelemeij, z.v. (V.6.a) Jan Koelemeij en Geertje Kessel, geb. 20-6-1862 Spanbroek, ovl. 9-2-1945 Alkmaar, smid;
geh. 28-4-1887 Hoogwoud
Grietje Appel, geb. 1866 Hoogwoud, ovl. 8-10-1888 Hoogwoud, d.v. Bruin Zee Appel en Jannetje Bakker;
geh. (2) 6-1-1895 Spanbroek
Geertruida Bras, geb. 11-10-1865 Nieuwe Niedorp, ovl. 17-6-1943 Heerhugowaard, d.v. Klaas Bras en Aaltje Brouwer
(geen kinderen bekend)


----------neef/nicht


(VI.6.b.2) Trijntje Helder, d.v. (V.6.b) Neeltje Koelemeij en Pieter Helder, geb. 26-10-1856 Spanbroek, ovl. 10-11-1920 Spanbroek;
geh. 30-9-1877 Spanbroek
Cornelis Braak, geb. 14-1-1855 Avenhorn, ovl. 12-9-1930 Zwaag, landman, z.v. Klaas Braak en Antje Geugjes
Kinderen:
  1. (Klaas, geb. 2-6-1880 Midwoud, ovl. voor 1886)
  2. Pieter Braak, geb. 5-7-1884 Midwoud, ovl. 13-1-1930 Zeist, onderwijzer; geh. 17-4-1913 Beusichem Judith van Offeren, geb. 1887, d.v. Antonie van Offeren en Antje Ruijs
  3. Klaas Braak, geb. 30-6-1886 Midwoud, landman in de Weere; geh. 21-4-1910 Hoogwoud Petronella Glas, geb. 28-12-1885 Hoogwoud, d.v. Jan Glas en Geertje Hartog

-----zussen


(VI.6.b.3) Neeltje Helder, d.v. (V.6.b) Neeltje Koelemeij en Pieter Helder, geb. 17-11-1859 Spanbroek, ovl. 11-7-1923 Purmerend;
geh. 24-4-1879 Beemster
Pieter Zee, geb. 5-4-1855 Venhuizen, ovl. 14-2-1926 Beemster, boer, z.v. Willem Zee en Geertje Bakker (geen kinderen bekend)


-----zus/broer


(VI.6.b.4) Cornelis Helder, z.v. (V.6.b) Neeltje Koelemeij en Pieter Helder, geb. 11-5-1862 Spanbroek, ovl. 1-12-1926 Oude Niedorp, landman Harenkarspel;
geh. 17-2-1887 Spanbroek
Trijntje Blom, geb. 1870 Heerhugowaard, d.v. Cornelis Blom en Neeltje Paarlberg
Kinderen:
  1. (levenloos geboren kind, 22-6-1889 Nieuwe Niedorp)
  2. Pieter Helder, geb. 12-7-1899 Nieuwe Niedorp, landbouwer; geh. 6-7-1919 Heerhugowaard Sijtje Langedijk, geb. 1901 Heerhugowaard, d.v. Klaas Langedijk en Dieuwertje Geus
  3. Nellij Helder, geb. 1900 Harenkarspel; geh. 23-4-1926 Oude Niedorp Jan Lont, geb. 1901 Wieringen, landbouwer, z.v. Pieter Lont en Trijntje Tijsen

-----broers


(VI.6.b.5) Klaas Helder, z.v. (V.6.b) Neeltje Koelemeij en Pieter Helder, geb. 27-8-1864 Spanbroek, ovl. 4-2-1924 Haarlem, schoolhoofd;
geh. 8-9-1892 Spanbroek
Maria Johanna Kochheim ("Jo Kochem"), geb. 1870 Ilpendam, ovl. na 1924, d.v. Johannes Kochheim en Jannetje Elisabeth Arnhardt (2 knd.)
Kinderen:
  1. (Johannes, geb. 9-1893 en ovl. 2-10-1893 Beets)
  2. (Nelly, geb. 2-1895 en ovl. 14-3-1895 Beets)
  3. (Jannetje Helena, geb. 2-1895 en ovl. 16-3-1895 Beets)
  4. Johanna Elisabeth Helder, geb. 1902 Ilpendam; geh. 30-4-1929 Haarlem Hendrik Jansen, geb. 1901 Amsterdam, gemeente-ambtenaar, z.v. Hendrik Jansen en Jacoba Wilhelmina Bleeker
  5. N.N.

-----broer/zus


(VI.6.b.6) Maartje Helder, d.v. (V.6.b) Neeltje Koelemeij en Pieter Helder, geb. 20-9-1866 Spanboek, ovl. 4-4-1943 Zwaag;
geh. 29-4-1888 Heerhugowaard
Gerrit de Jong, geb. 21-12-1864 Blokker, ovl. 2-10-1931 Spanbroek, bakker/ landman Spanbroek, z.v. Klaas de Jong en Maartje van Meurs
Kinderen:
  1. (Klaas, geb. 28-1-1889 en ovl. 14-7-1889)
  2. Neeltje de Jong, geb. 30-6-1890 Spanbroek, ovl. 30-12-1953 Hoorn, ongehuwd huishoudster.
  3. Maartje de Jong (Marie), geb. 27-8-1893 Spanbroek, ovl. 4-11-1938 Hoorn; geh. 4-3-1920 Spanbroek Cornelis Simon Smit, geb. 1891 Hoorn, ovl. 4-11-1938 Hoorn, slager, z.v. Dirk Smit en Trijntje Kort
  4. Klaas de Jong (Nicolaas), geb. 10-10-1896 Spanbroek, ovl. 25-6-1923 Spanbroek, ongehuwd landman.
  5. Anna de Jong (Annie), geb. 3-10-1899 Spanbroek


-----zussen


(VI.6.b.7) Antje Helder, d.v. (V.6.b) Neeltje Koelemeij en Pieter Helder, geb. 10-2-1868 Spanbroek, ovl 26-7-1939 Hoorn;
geh. 1-5-1892 Westwoud
Cornelis Kaper, geb. 17-10-1866 Heerhugowaard, ovl. 6-11-1948 Zwaag, landman, z.v. Klaas Kaper en Trijntje Groen
Kinderen:
  1. Trijntje Kaper, geb. 21-1-1893 Westwoud; geh. 25-4-1914 Westwoud Gerbrand Berkhout, geb. 1888 Beets, landman, z.v. Dirk Berkhout en Neeltje Claij
  2. Pieter Kaper, geb. 13-1-1894 Westwoud, landbouwer; geh. 25-4-1919 Beets Maartje Stolp, geb. 1896 Beets, d.v. Simon Stolp en Grietje Bol
  3. Klaas Kaper, geb. 28-1-1896 Westwoud, veehouder; geh. 26-4-1928 Westwoud Anna Frederica Clasina Pontvuijst, geb. 1891 Zijpe, d.v. Frederik Pontvuijst en Guurtje Stammes
  4. (Cornelis, geb. 21-6-1900 Westwoud en ovl. 10-2-1901 Zwaagdijk)

-----zus/broer


(VI.6.b.8) Lieuwe Helder, z.v. (V.6.b) Neeltje Koelemeij en Pieter Helder, geb. 11-4-1870 Spanbroek, ovl. 20-4-1937 Sijbekarspel, veehouder;
geh. 28-2-1907 Nibbixwoud
Neeltje van Slooten, geb. 19-11-1868 Nibbixwoud, ovl. 10-4-1944 Zwaag, d.v. Jan van Slooten en Trijntje Vis (geen kinderen bekend)


---------neven


(VI.6.c.1) Jacob de Vries, z.v. (V.6.c) Maartje Koelemeij en Jacob de Vries, geb. 28-12-1856 Midwoud, ovl. 15-10-1914 Haarlem, timmerman Nieuwe Niedorp,
geh. 12-5-1878 Midwoud
Aafje Pool, geb. 18-12-1855 Midwoud, ovl. 6-4-1920, d.v. Paulus Pool en Aafje Querner (NB zus van Cornelis Pool, geh. Jantje Ott)
Kinderen:
  1. Jacob de Vries, geb. 19-4-1879 Midwoud, broodbakker; geh. 6-1-1904 Haarlem Huberta Ruijzenaars, geb. 1893 Amsterdam, ovl. 25-5-1949 Castricum, d.v. Johannes Ruijzenaars en Huberta Otger (4 knd.)
  2. (Aafje, geb. 1880 en ovl. 21-11-1888 Nieuwe Niedorp)
  3. (Paulus, geb. 17-10-1884 en ovl. 23-10-1884 Nieuwe Niedorp) 
  4. (Paulus, geb. 12-1885 en ovl. 15-9-1886 Nieuwe Niedorp)
  5. Maartje de Vries, geb. 30-7-1888 Nieuwe Niedorp, ovl. 15-8-1960 Hilversum; geh. 18-9-1907 Haarlem Cornelis Pieter Bruijn, geb. 1883 Wormerveer, onderwijzer Hilversum, z.v. Hendrik Bruijn en Catharina Klinkenberg (6 knd.)
  6. Aafje de Vries, geb. 11-8-1894 Nieuwe Niedorp; geh. 18-9-1919 Amsterdam Nanne Swierstra, geb. 1891 Baarderadeel, onderwijzer Hoorn, z.v. Tjerk Nannes Swierstra en Sjoukje Gerbens Ringnalda (5 knd.)
  7. Catharina de Vries, geb. 29-7-1899 Haarlem; geh. 25-7-1924 Enkhuizen Christiaan Antonie Bekkering, geb. 1894 Veendam, kantoorbediende, z.v. Antonie Hendrik Bekkering en Grietje Mulder

-----broer/zus


(VI.6.c.2) Trijntje de Vries, d.v. (V.6.c) Maartje Koelemeij en Jacob de Vries, geb. 6-11-1861 Midwoud, ovl. voor 1945, naaister;
geh. 3-5-1885 Midwoud,
Jan Smit, geb. 19-12-1861 Midwoud, ovl. 3-9-1945 Hoorn, dienstbode Oostwoud, z.v. Pieter Smit en Anna Vader
Kinderen:
  1. Pieter Smit, geb. 23-10-1886 Midwoud, timmerman; geh. 26-2-1914 Medemblik Elisabeth Boekel, geb. 1892 Medemblik, d.v. Adriaan Boekel en Neeltje Oortgijsen
  2. Jacob Smit, geb. 16-1-1891 Midwoud, landbouwer/ boekhouder; geh. 28-4-1918 Midwoud Elisabeth Pool geb. 1-4-1891 Oostwoud, d.v. Jantje Ott en Cornelis Pool, zie (VII.2.k.3.8)

-----zussen


(VI.6.c.4) Grietje de Vries, d.v. (V.6.c) Maartje Koelemeij en Jacob de Vries, geb. 15-5-1866 Midwoud, naaister;
geh. 1-5-1892 Midwoud
Cornelis Kroon, geb. 18-5-1866 Midwoud, broodbakker, z.v. Klaas Kroon en Maartje Visser
Kinderen:
  1. Maartje Kroon, geb. 8-3-1893 Midwoud; geh. 2-5-1915 Midwoud Jan Bakker, geb. 1893 Hoogwoud, timmerman Oostwoud, z.v. Dirk Bakker en Grietje Langereis
  2. Jacob Kroon, geb. 30-8-1898 Midwoud, veehouder Hauwert; geh. 6-5-1923 Midwoud Aagje Visser, geb. 1892 Opperdoes, d.v. Dirk Visser en Meintje Steggerda
  3. Anna Kroon, geb. 28-10-1905 Midwoud; geh. 8-3-1928 Midwoud Jan Groot, geb. 1903 Sijbekarspel, smid, z.v. Pieter Groot en Metje Klopper

----------nicht/neef


(VI.6.d.2) Klaas Gelder, z.v. (V.6.d) Antje Koelemeij en Dirk Gelder, geb. 7-5-1862 Spanbroek, ovl. 29-10-1955 Apeldoorn, koopman, bierhandelaar, handelsreiziger;
geh. 10-2-1887 Den Helder
Jannetje Borst, geb. 7-5-1862 Zijpe, ovl. 10-11-1955 Apeldoorn, d.v. Jan Borst en Maartje Strijbes
Kinderen:
  1. Maria Gelder, geb. 1887 Helder, ovl. 14-12-1914 Haarlem, ongehuwd en zonder beroep.
  2. Dirk Gelder, geb. 1890, ovl. 20-11-1954 Apeldoorn, militair; geh. 18-5-1916 Doesburg Antonia Theodora Denekamp, geb. 1894, d.v.Antonie Denekamp en Theodora Janssen
  3. Anna Gelder, geb. 1891 Helder; geh. 14-6-1917 Amsterdam Johannes Gerardus Heutenik, geb. 1893 Amsterdam, kelner, z.v. Gerardus Johannes Heutenik en Gerdina Spierenburg
  4. (Johannes Nicolaas, geb. 7-1892 en ovl. 14-10-1892 Den Helder)
  5.  Catharina Nelly Maria Afina Geertruida Gelder, geb. 1894 Helder; geh. 24-8-1922 De Bilt Matthijs Jan Meijers, geb. 1888 Bunnik, z.v. Hendrik Meijers en Maagje van Leeuwen
  6. (Jean Nicolaas, geb. 1895 en ovl. 30-8-1897 Den Helder)
  7. Nicolaas Petrus Gelder, geb. 1896, chauffeur; geh. 28-12-1923 Den Haag Anthonia Pieternella Hoefakker, geb. 1898, d.v. Willem Hoefakker en Geertje Knopperts
  8. Nellij Jeannette Gelder, geb. 1897; geh. 4-2-1920 Den Haag Jean Baptiste Leopold Gustave Pollet, geb. 1887, kantoorbediende, z.v. Léopold Ernest Pollet en Hermance Clotilde Joseph Prin 
  9. Jean Nicolas Gelder, geb. 1899, chauffeur; geh. 18-11-1925 Den Haag Anna Cornelia Hol, geb. 1897, dienstbode, d.v. Anthony Marinus Hol en Hendrika van Soelen
  10. Willem Cornelis Gelder, geb. 18-2-1902 Arnhem, ovl. 2-6-1932 Zeist; geh. 28-8-1929 Utrecht Dirkje Alida Theodora van Uum, geb. 1905 Utrecht, d.v. Dirk theodorus van Uum en Anna Christina Gerarda Koenders, hertr. 1937 Cornelis Johannes van Tol

-----broer/zus


(VI.6.d.3) Trijntje Gelder, d.v. (V.6.d) Antje Koelemeij en Dirk Gelder, geb. 29-11-1863 Spanbroek, ovl. 25-11-1938 Den Helder;
geh. 24-3-1887 Den Helder
Arie Bonselaar, geb. 4-12-1859 Den Helder, ovl. 9-11-1913 Den Helder, voerman, z.v. Pieter Bonselaar en Aaltje Boerdijk
Kinderen:
  1. Aaltje Bonselaar, geb. 1888 Den Helder, ovl. 20-11-1958 Den Helder; geh. 5-8-1914 Den Helder Jan Flik, geb. 1887 Den Helder, ovl. 8-2-1942 Winkel, loodsleerling, z.v. Koen Jans Flik en Grietje Bakker
  2. Dirk Bonselaar, geb. 1889 Den Helder, landman; geh. 25-11-1914 Den Helder Ebeltje de Haan, geb. 1891 Den Helder, d.v. Hendrik de Haan en Dirkje Harjer
  3. Pieter Bonselaar, geb. 1890 Den Helder, ovl. 14-3-1915 Den Helder, ongehuwd voerman.
  4. Nicolaas Bonselaar, geb. 23-2-1892 Den Helder, ovl. 5-10-1952 Alkmaar, veehouder; geh. (1) 12-11-1915 Den Helder Lucia Maria de Greuve, geb. 13-1-1897 Den Helder, ovl. 1-2-1917 Den Helder, d.v. Sardinus Jacobus Cornelis de Greuve en Wilhelmina Margaretha Knol; geh. (2) 14-12-1917 Wieringerwaard Gerritje Koning, geb. 1897 Barsingerhorn, d.v. Jakob Koning en Pietertje Rentenaar

-----zussen


(VI.6.d.4) Catharina Gelder, d.v. (V.6.d) Antje Koelemeij en Dirk Gelder, geb. 17-1-1865 Spanbroek, ovl. voor 1888;
geh. 29-4-1886 Midwoud
Simon Pijper, geb. 22-4-1861 Oostwoud, ovl. voor 1907, arbeider Oostwoud, z.v. Dirk Pijper en Aaltje Smit
Kinderen:
  1. Antje, geb. 2-2-1887 Midwoud


-----zussen


(VI.6.d.5) Neeltje Gelder, d.v. (V.6.d) Antje Koelemeij en Dirk Gelder, geb. 2-11-1866 Spanbroek, ovl. 30-8-1953 Raalte;
geh. 3-4-1890 Den Helder
Hendrik Bal, geb. 17-6-1866 Den Helder, ovl. 30-04-1931 Den Helder, schoenmaker bij de marine, z.v. Johannes Bal en Anna Maria van Brederode
Kinderen:
  1. (Johannes, geb. 1-1891 en ovl. 16-12-1891 Den Helder)
  2. (Johannes, geb. 5-1894 en ovl. 13-2-1895 Den Helder) 


-----zussen


(VI.6.d.6) Aafje Gelder, d.v. (V.6.d) Antje Koelemeij en Dirk Gelder, geb. 3-1-1868 Spanbroek, ovl. 16-1-1941 Nieuwer-Amstel;
geh. 11-11-1896 Amsterdam
Hendrik Jacob Scharff, geb. 1871 Amsterdam, ovl. 8-8-1926 Nieuwer-Amstel, werkman/ koopman, z.v. Wilhelm Hendrik Scharff en Gesina Philippina Cornelia Velthuijsen
Kinderen:
  1. Wilhelmus Hendrik Scharff, geb. 1897 Amsterdam, korporaal-machinedrijver; geh. 4-8-1921 Amsterdam Ida Sara Elisabeth Sodenkamp, geb. 1897 Amsterdam, d.v. George Nicolaas Sodenkamp en Maria Margaretha Olivier
  2. Dirk Scharff, geb. 3-8-1898 Amsterdam, kraanmachinist/ stoker binnenvaart; geh. 12-11-1919 Rotterdam Femma Maria Bal, geb. 24-5-1892 Amsterdam, d.v. Gerardus Hendrikus Bal (broer van Henrik Bal VI.6.d.5) en Mietje Bal 
  3. Jacob Hendrik Scharff, geb. 1899 Amsterdam, hotelhouder; geh. 8-12-1926 Aalsmeer Anna Catharina Mannes, geb. 1902 Amsterdam, d.v. Johannes Wilhelmus Mannes en Elisabeth van der Wal
  4. Nicolaas Willem Scharff, geb. 1900 Amsterdam, elektricien; geh. 18-2-1920 Amsterdam Maria Margaretha Elisabeth Vermeulen, geb. 1897 Amsterdam, d.v. Jan Vermeulen en Elisabeth Sweers

-----zussen


(VI.6.d.7) Maartje Gelder, d.v. (V.6.d) Antje Koelemeij en Dirk Gelder, geb. 9-6-1869 Spanbroek;
geh. 9-7-1891 Den Helder,
Willem Cornelis la Roij, geb. 29-6-1864 Aardenburg, ovl. 14-9-1936 Hilversum, conducteur artillerie 1e klasse/ sergeant/ adjudant-onderofficier der vestingartillerie Helder/ Delft/ Amsterdam, z.v. Willem Cornelis la Roij en Maria Hol
Kinderen:
  1. Maria Cornelia la Roij, geb. 1891 Den Helder, ovl. 25-7-1944 Haarlem; geh. 6-7-1916 Amsterdam Lodewijk Carel Marinus Hartmann, geb. 1883 Hilversum, machine-bankwerker, z.v. Lodewijk Carel Hartmann en Maria Christina Margaretha Schäfer
  2. Anna la Roij, geb. 20-4-1892 Den Helder; geh. 3-10-1918 Haarlem Pieter Mathijs Zuijderduijn, geb. 1885 Noordwijk, broodbakker, z.v. Jan Zuijderduijn en Sientje van Duivenbode
  3. (Sara, geb. 30-6-1893 en ovl. 2-7-1893 Den Helder)
  4. Willem Cornelis la Roij, geb. 11-10-1894 Den Helder, reiziger; geh. 9-11-1922 Bussum Margaretha Magdalena la Lau, geb. 1889 Utrecht, d.v. Jacobus Johannes la Lau en Margaretha Magdalena Neukerchen
  5. Dirk la Roij, geb. 23-3-1901 Amsterdam, gemeente-ambtenaar; geh. (1) 7-4-1927 Haarlem (gesch. 10-5-1929 Haarlem) Hermina Geertruida van Amstel, geb. 1904 Haarlem, d.v. Jan van Amstel en Geertruida Hermina Keerwolf; geh. (2) 28-8-1930 Haarlem Geertruida Maria Haazer, geb.1898 Roermond, onderwijzeres, d.v. Jan Willem Haazer en Magdalena Wilhelmina van Eerden

-----zus/broer


(VI.6.d.9) Jan Gelder, z.v. (V.6.d) Antje Koelemeij en Dirk Gelder, geb. 11-1-1874 Sijbekarspel, ovl. 9-9-1945 Utrecht, melkverkoper;
geh. 10-6-1897 Den Helder
Wilhelmina Bresser, geb. 10-10-1875 Utrecht, ovl. 13-9-1937 Utrecht, d.v. Christiaan Bresser en Jannigje Bolderman
Kinderen:
  1. Jannetje Gelder, geb. 1898 ? en ovl. 2-4-1917 Utrecht
  2. Anna Gelder, geb. 19-2-1900 Utrecht; geh. 29-12-1926 Utrecht Johannes Josinus Patist, geb. 21-4-1902 Utrecht, depotbaas Bataafsche Import Maatschappij, z.v. Jan Hendrik Patist en Johanna Antonia Ross
  3. Dirk Gelder, geb. 15-9-1901 Utrecht, ovl. 12-1-1932 Utrecht; geh. 7-9-1928 Maartensdijk Elizabeth van der Horst, geb. 1900 Maartensdijk, d.v. Alexander Pedro van der Horst en Elizabeth van Woudenberg
  4. Christiaan Gelder, geb. 13-2-1903 Utrecht; geh. 14-10-1925 Utrecht Jansje Hendrika van Uum, geb. 1903 Utrecht, d.v. Dirk Theodorus van Uum en Anna Christina Gerarda Koenders
  5. Arie Gelder, geb. 1-1-1907 Utrecht
  6. Jacoba Gelder, geb. 4-9-1912 Utrecht, ovl. 12-8-1934 Utrecht

----------neven


bron
(VI.6.e.1) Jacob Fok, z.v. (V.6.e) Trijntje Koelemeij en Frans Fok, geb. 17-10-1869 Oudorp, ovl. 19-3-1942 Hoorn, broodbakker/ koetsier;
geh. 22-4-1892 Hoorn
Wilhelmina Catharina Polman, geb. 22-3-1868 Hoorn, ovl. 25-11-1947 Hoorn, d.v. Uelke Volkerts Polman en Margaretha van Hoolwerff
Kinderen:
  1. Trijntje Fok, geb. 28-2-1893 Medemblik, ovl. 14-11-1948 Hoorn; geh. 13-11-1914 Hoorn Juriaan Bartels, geb. 1889 Leiden, melkbezorger Hoorn, z.v. Jurjen Bartels en Doetje Kop (2 knd.)
  2. Margaretha Fok, geb. 29-8-1894 Medemblik, ovl. 3-12-1981 Hoorn; geh. 29-5-1919 Hoorn Hendrik Prins, geb. 21-11-1894 Kuinre, ovl. 14-8-1965 Hoorn, schilder, z.v. Gerard Prins en Trijntje Lenstra
  3. Johanna Fok, geb. 17-8-1890, geh.Dirk Paap, won. Hoorn
  4. Frans Fok, geb. 11-9-1898 Hoorn, landarbeider, geh. 23-4-1924 Nibbixwoud Grietje Catharina Middelburg, geb. 1902 Rotterdam, d.v. Reindert Middelburg en Elisabeth Wals, won. Hoorn (3 knd.)
  5. Wilhelmina Catharina Fok, geb. 12-2-1900 Hoorn, ovl. 28-8-1918 Hoorn, ongehuwd en zonder beroep
  6. Uilke Volkert Fok (Uuk), geb. 28-4-1904, tuinman, geh.Maria van Dijk, won. Breestraat 7 Hoorn (3 knd.)

-----broer/zus


(VI.6.e.2) Trijntje Fok, d.v. (V.6.e) Trijntje Koelemeij en Frans Fok, geb. 30-1-1880 Midwoud, ovl. 27-7-1954 Alkmaar;
geh. 27-4-1902 Heerhugowaard
Jan Schuurman, geb. 26-5-1880 Andijk, ovl. 21-12-1945 Spanbroek, melkrijder, z.v. Klaas Schuurman en Aaltje Hoek
Zoon:
  1. Nicolaas Schuurman, geb. 13-12-1905 Opmeer, zuivelarbeider/ boer te Veenhuizen; geh. 22-5-1928 Heerhugowaard Reinoutje Scheer, geb. 4-11-1905 Sijbekarspel, ovl. 6-8-1950 Heerhugowaard, d.v. Hendrik Scheer en Stijntje Schram (3 knd.)

----------nichten


(VI.6.f.1) Trijntje Koelemeij, d.v. Hielke Koelemeij en Jantje Slikker, geb. 10-3-1878;
geh. 18-10-1905 Midwoud
Dirk Weeder, geb. 7-8-1869 Midwoud, ovl. 4-11-1943 Midwoud, veehouder Oostwoud, z.v. Dirk Weeder en Geertje Mol
Kinderen:
  1. Dirk Weeder, geb. 21-7-1906, boekhouder te Oostwoud
  2. Jannie Weeder, geb. 3-4-1908; geh. Dirk Appel, won. Opmeer

-----zus/broer


(VI.6.f.2) Jacob Koelemeij, z.v. Hielke Koelemeij en Jantje Slikker, geb. 14-8-1879 Spanbroek, ovl. 4-11-1943;
geh. 6-11-1906 Spanbroek
Marie Kroes, geb. 1875 Amsterdam, ovl. na 1943, d.v. Pieter Jacobus Kroes en Maria Margaretha Mumter
(geen nadere gegevens bekend)


-----broers


(VI.6.f.3) Nicolaas Koelemeij, z.v. Hielke Koelemeij en Jantje Slikker, geb. 26-7-1891 Spanbroek, ovl. 10-9-1929 Sijbekarspel, landman;
geh. 23-4-1913 Midwoud
Trijntje Basjes, geb. 1891 Midwoud, d.v. Gerrit Basjes en Pietertje Smit
(geen nadere gegevens bekend)


-----broer/zus


(VI.6.f.4) Jansje Koelemeij, d.v. Hielke Koelemeij en Jantje Slikker, geb. 7-10-1898 Spanbroek;
geh. 30-3-1922 Spanbroek
Jan Koster, geb. 12-2-1896 Midwoud, bloemist Benningbroek, z.v. Jan Klaaszn. Koster en Geertje Zijp
Kinderen:
  1. dochter, geb. 1925
  2. dochter, geb. 1932

---------------achternicht/-neef


(VI.7.a.2) Cornelis Middelbeek, z.v. (V.7.a) Jan Middelbeek en Louisa Vriesman, geb. 26-2-1849 Harenkarspel, ovl. 25-6-1908 Heerhugowaard, arbeider/ landbouwer;
geh. 24-4-1872 Spanbroek
Elisabeth Bontes, geb. 27-9-1838 Veenhuizen, ovl. 27-4-1917 Heerhugowaard, d.v. Pieter Bontes en Jannetje Schagen
Kind:
  1. (Louisa, geb. 1873 en ovl. 2-4-1878 Heerhugowaard)

-----halfbroer/-zus


(VI.7.a.3) Marijtje Middelbeek, d.v. (V.7.a) Jan Middelbeek en Antje Steen, geb. 23-10-1850 Harenkarspel, ovl. 18-12-1938 Heerhugowaard;
geh. 30-4-1875 Herhugowaard
Jacob Leegwater, geb. 16-9-1849 Heerhugowaard, ovl. 5-4-1928 Heerhugowaard, arbeider/ landbouwer/ watermolenaar, z.v. Arien Leegwater en Maartje Bruin.
Kinderen:
  1. Arie Leegwater, geb. 26-3-1876 Heerhugowaard, ovl. 25-12-1910 Alkmaar, veldarbeider; geh. 11-10-1900 Heerhugowaard Maartje de Ruiter, geb. 26-2-1878 Heerhugowaard, d.v. Klaas de Ruiter en Geertje Smit
  2. (Antje, geb. 10-7-1878 en ovl. 12-3-1887 Heerhugowaard)
  3. Jan Leegwater, geb. 1-4-1885 Heerhugowaard, timmerman; geh. 13-5-1909 Noord-Scharwoude Maartje Barten, geb. 12-4-1887 Noord-Scharwoude, d.v. Gerrit Barten Grietje Ootjers


-----zussen


(VI.7.a.4) Trijntje Middelbeek, d.v. (V.7.a) Jan Middelbeek en Antje Steen, geb. 1-1-1852 Harenkarspel, ovl. 15-4-1935 Oude Niedorp;
geh. 5-5-1878 Oude Niedorp
Cornelis Waterdrinker, geb. 1852 Oude Niedorp, ovl. 13-5-1942 Oude Niedorp, landbouwer/ warmoezier, z.v. Pieter Waterdrinker en Teetje van der Sluis
Kinderen:
  1. Pieter Waterdrinker, geb. 1880 Oude Niedorp, ovl. 12-3-1936 Nederhorst den Berg, postbode; geh. 22-6-1905 Nieuwe Niedorp Trijntje Slik, geb. 1883 Nieuwe Niedorp, ovl. 24-12-1947 Nederhorst den Berg, d.v. Pieter Slik en Antje Blom
  2. Antje Waterdrinker, geb. 1882 Oude Niedorp; geh. 5-5-1903 Oude Niedorp Pieter Groen, geb. 1878 Oude Niedorp, ovl. 2-11-1950 Oude Niedorp, timmerman, z.v. Reinder Groen en Maartje de Geus
  3. Jan Waterdrinker, geb. 1884 Oude Niedorp, schipper; geh. 8-5-1924 Zuid-Scharwoude Grietje de Ruiter, geb. 1886 Zuid-Scharwoude, ovl. 28-11-1957 Alkmaar, d.v. Pieter de Ruiter en Trijntje Bouwens
  4. Teetje Waterdrinker, geb. 1887 Oude Niedorp, ovl. 16-8-1958 Langedijk; geh. 19-9-1912 Oude Niedorp Jan Hart, geb. 1888 Zuid-Scharwoude, landbouwer, z.v. Klaas Hart en Antje Zeeman
  5. Cornelis Waterdrinker, geb. 1890 Oude-Niedorp, warmoezier; geh. 17-1-1913 Nederhorst den Berg Agatha Catharina Waag, geb. 3-2-1889 Barsingerhorn, d.v. Jacob Waag Pietertje Trons
  6. Abram Waterdrinker, geb. 1892 Oude Niedorp, ovl. 31-1-1941 Alkmaar, landbouwer; geh. 24-4-1919 Nieuwe Niedorp Trijntje de Jong, geb. 11-4-1896 Wieringerwaard, d.v. Jan de Jong en Trijntje Koorn
  7. Martinus Waterdrinker, geb. 1895 Oude Niedorp, ovl. 18-6-1953 Haarlem, ongehuwd tuinder

-----zus/broer


(VI.7.a.5) Jan Middelbeek, z.v. (V.7.a) Jan Middelbeek en Antje Steen, geb. 16-11-1853 Harenkarspel, ovl. 12-6-1936 Noord-Scharwoude, watermolenaar/ landbouwer;
geh. 8-2-1880 Oude Niedorp
Trijntje Gelder, geb. 1858 Oude Niedorp, ovl. 24-4-1932 Harenkarspel, d.v. Pieter Gelder en Keetje/ Kornelia Schuitemaker
Kinderen:
  1. Antje Middelbeek, geb. 1880 Harenkarspel, ovl. 4-1-1958 Langedijk; geh. 5-5-1904 Zuid-Scharwoude Gerrit Kooij, geb. 1879 Zijpe, ovl. 22-6-1939 Noord-Scharwoude, schipper, z.v. Pieter Kooij en Antje de Heer
  2. (Cornelia, geb. 9-1881 en ovl. 6-10-1881 Harenkarspel) 
  3. Cornelia Middelbeek, geb. 1882 Harenkarspel; geh. 19-10-1905 Harenkarspel Simon Groenveld, geb. 1880 Harenkarspel, ovl. 24-2-1952 Langedijk, arbeider, z.v. Jacob Groenveld en Pietertje de Heer
  4. Jannetje Middelbeek, geb. 1884 Haringkarspel; geh. 6-5-1906 Nieuwe Niedorp Dirk Smit, geb. 1879 Nieuwe Niedorp, ovl. 15-12-1954 Alkmaar, brandstofhandelaar, z.v. Pieter Smit en Dieuwertje Vader
  5. Pietertje Middelbeek, geb. 1888 Harenkarspel, ovl. 1-10-1921 Hoorn; geh. 2-8-1913 Harenkarspel Martinus Johannes Gielink, geb. 1887 Zutphen, fabrieksarbeider, z.v. Martinus Gielink en Gerritje Jansen, hertr. 1923 Eiltje Triemstra
  6. Catharina Middelbeek, geb. 1891 Harenkarspel; geh. 14-10-1911 Harenkarspel Dirk Blom, geb. 1888 Uitgeest, ovl. 1-1-1960 Langedijk, timmerman, Pieter Blom en Maartje Kist

-----broer/zus


(VI.7.a.6) Maartje Middelbeek, d.v. (V.7.a) Jan Middelbeek en Antje Steen, geb. 16-2-1857 Harenkarspel, ovl. 30-4-1931 Oudkarspel;
geh. 6-9-1885 Heerhugowaard
Jan Blokker, geb. 21-5-1845 Heerhugowaard, ovl. 8-7-1913 Heerhugowaard, arbeider/ fabrieksarbeider, z.v. Arie Blokker en Cornelia Groot, wedr. Trijntje Oudekerk
Kinderen:
  1. Cornelis Blokker, geb. 18-12-1886 Heerhugowaard, kaasmaker; geh. 13-1-1916 Den Helder Harmpje Woord, geb. 12-10-1894 Urk, ovl. 19-1-1958 Den Helder, d.v. Klaas Woord en Aafje Gerssen
  2. Antje Blokker, geb. 8-11-1888 Heerhugowaard, ovl. 6-4-1958 Langedijk, dienstbode; geh. 9-5-1912 Noord-Scharwoude Jan Jes, geb. 1887 Noord-Scharwoude, ovl. 6-11-1941 Alkmaar, arbeider/ transportarbeider, z.v. Hendrik Jes en Neeltje Huijgen
  3. Jan Blokker, geb. 1890 Heerhugowaard, ovl. 26-11-1935 Oudkarspel, fabrieksarbeider; geh. 10-5-1912 Koedijk Hillegonda Prins, geb. 1890 Koedijk, ovl. 14-11-1951 Alkmaar, d.v. Pieter Prins en Maartje de Boer
  4. Jacob Blokker, geb. 3-1-1895 Heerhugowaard, fitter; geh. 25-8-1922 Barsingerhorn Dieuwertje Middelbeek, geb. 8-2-1898 Barsingerhorn, d.v. (VI.7.c.5) Cornelis Middelbeek en Antje Amels

-----zussen


(VI.7.a.7) Cornelia Middelbeek, d.v. (V.7.a) Jan Middelbeek en Antje Steen, geb. 14-1-1858 Harenkarspel, ovl. 11-5-1934 Zijpe;
geh. 21-3-1883 Winkel  
Gerrit Mul, geb. ovl. 28-6-1931 Zijpe, ovl. 28-6-1931 Zijpe, watermolenaar, z.v. Gerrit Mul en Neeltje Leijen
Kinderen:
  1. Neeltje Mul, geb. 1883 Winkel; geh. 5-4-1907 Barsingerhorn Cornelis Wissekerke, geb. 1882 Barsingerhorn, visser, z.v. Jacob Leendert Wissekerke en Antje Breebaart 
  2. Antje Mul, geb. 5-7-1885 Winkel; geh. 30-4-1909 Winkel Gerrit Vink, geb. 22-11-1879 Den Helder, broodbakker, z.v. Gerardus Everhardus Vink en Maartje Wessel
  3. (Geertje, geb. 1890 en ovl. 18-9-1891 Winkel)

----------nichten


(VI.7.b.1) Anna de Graaf, d.v. (V.7.b) Cornelia Middelbeek en Jan de Graaf, geb. 1855 Amsterdam, ovl. 20-3-1927 Schagen;
geh. (1) 25-4-1875 Barsingerhorn
Willem Slikker, geb. 14-1-1843 Barsingerhorn, ovl. 7-9-1881 Kolhorn, arbeider Barsingerhorn, z.v. Simon Slikker en Geertje Keuris;
geh. (2) 19-12-1884 Schagen
Dirk Rood, geb. 1844 Schagen, ovl. 12-12-1917 Schagen, koopman/ veldarbeider, z.v. Dirk Rood en Cornelia Booij, wedr. Pietertje Snijders
Kinderen uit (1):
  1. Geertje Slikker, geb. 1875 Barsingerhorn, ovl. 24-2-1924 Schagen, ongehuwd en zonder beroep
  2. Simon Slikker, geb. 1877 Barsingerhorn, ovl. 19-1-1958 Laren, schoenmaker; geh. 17-5-1902 Assendelft Guurtje Winter, geb. 1878 Assendelft, d.v. Pieter Winter en Trijntje Houwertjes
  3. (Cornelia, geb. 9-9-1879 en ovl. 29-9-1879 Barsingerhorn)
  4. (Cornelia, geb. 4-1881 en ovl. 22-11-1881 Barsingerhorn)
Uit (2):
  1. Cornelia Rood, geb. 1886 Schagen; geh. 22-11-1912 Schagen Johannes Jacobus van der Linde, geb. 1880 Utrecht, ovl. 10-7-1952 Schagen, reiziger, z.v. Johannes Jacobus van der Linde en Wilhelmina Peterzen
  2. Anna Rood, geb. 14-1-1890 Schagen; geh. 27-1-1910 Den Helder Eduardus Steegers, geb. 13-4-1883 Den Helder, zeeman, z.v. Eduardus Steegers en Geertje Prins
  3. Cornelis Rood, geb. 10-3-1892 Schagen, matroos; geh. 18-9-1918 Den Haag Maria Elisabeth van den Oever, geb. 21-11-1889 Scheveningen, d.v. Jan van den Oever en Cornelia Jongejan (min. 3 knd.)
  4. Trijntje Rood, geb. 11-8-1894 Schagen; geh. 29-10-1923 Anna Paulowna Jan den Das, geb. 7-4-1891 Callantsoog, varensgezel, z.v. Pieter den Das en Trijntje Poel

----------nichten


(VI.7.c.4) Marijtje Middelbeek, d.v. (V.7.c) Hendrik Middelbeek en Dieuwertje Tuinman, geb. 18-12-1865 Barsingerhorn, ovl. 31-5-1944 Den Helder;
geh. 27-7-1890 Barsingerhorn
Cornelis Blom, geb. 1861 Schoorl, ovl. 23-3-1940 Den Helder, smid, z.v. Jan Blom en Helena Bakker
Kinderen:
  1. Jan Blom, geb. 1891 Den Helder, smid; geh. 26-9-1919 Den Helder Neeltje van Leeuwen, geb. 1890 Den Helder, d.v. Wijnand Pieter van Leeuwen en Neeltje Blom

-----zus/broer


(VI.7.c.5) Cornelis Middelbeek, z.v. (V.7.c) Hendrik Middelbeek en Dieuwertje Tuinman, geb. 14-1-1868 Barsingerhorn, ovl. 17-5-1950 Winkel, watermolenaar Barsingerhorn;
geh. 11-11-1892 Barsingerhorn  
Antje Amels, geb. 1871 Nieuwe Niedorp, ovl. 27-1-1956 Schagen, d.v. Pieter Amels en Aafje Wit
Kinderen:
  1. Dieuwertje Middelbeek, geb. 8-2-1898 Barsingerhorn; geh. 25-8-1922 Barsingerhorn Jacob Blokker, geb. 3-1-1895 Heerhugowaard, fitter, z.v. (VI.7.a.6) Maartje Middelbeek en Jan Blokker

-----broers


(VI.7.c.6) Klaas Middelbeek, z.v. (V.7.c) Hendrik Middelbeek en Dieuwertje Tuinman, geb. 16-11-1869 Barsingerhorn, kaasmaker/ arbeider Barsingerhorn;
geh. 15-5-1891 Barsingerhorn  
Grietje Keesman, geb. 2-8-1865 Barsingerhorn, ovl. 11-2-1933 Barsingerhorn, d.v. Kornelis Keesman en Dieuwertje Kooij
Kinderen:
  1. Hendrik Middelbeek, geb. 27-12-1891 Barsingerhorn, ovl. 25-10-1967 Groningen; geh. 8-10-1913 Ginneken en Bavel Johanna Cornelia Boelhouwers, geb. 26-2-1893 Ginneken en Bavel, d.v. Wouter Boelhouwers en Adriana Elisabeth Honcoop (min. 1 zoon)
  2. (Cornelis, geb. 28-12-1892 en ovl. 31-12-1892 Barsingerhorn)
  3. Cornelis Middelbeek, geb. 1899 Barsingerhorn, ovl. 24-1-1960 Schoorl, slager; geh. 30-4-1930 Barsingerhorn Grietje Boterman, geb. 1901 Zwolle, d.v. Hendrikus Boterman en Maria Hendriks
-----broers


(VI.7.c.7) Jan Middelbeek, z.v. (V.7.c) Hendrik Middelbeek en Dieuwertje Tuinman, geb. 23-10-1873 Barsingerhorn, ovl. 24-4-1957 Alkmaar, arbeider/ winkelier;
geh. 20-10-1893 Winkel  
Trijntje Slotemaker, geb. 2-08-1873 Abbekerk, ovl. 9-3-1942 Barsingerhorn, d.v. Klaas Slotemaker en Sijtje Veer
Kinderen:
  1. Dieuwertje Middelbeek, geb. 3-1-1894 Winkel
  2. Klaas Middelbeek, geb. 28-6-1895 Winkel, rijwielhandelaar; geh. 16-3-1923 Barsingerhorn Klazina Peper, geb. 1900 Barsingerhorn, d.v. Klaas Peper en Iefje Kooij

-----broers

(VI.7.c.8) Hendrik Middelbeek, z.v. (V.7.c) Hendrik Middelbeek en Dieuwertje Tuinman, geb. 4-8-1876 Barsingerhorn, watermolenaar Barsingerhorn;
geh. 28-4-1899 Barsingerhorn  
Dieuwertje Bossen, geb. 1-6-1874 Hoogwoud, d.v. Gerrit Bossen en Feitje Wiedijk
Kinderen:
  1. Fijtje Middelbeek, geb. 29-3-1905 Schagen

----------neven


(VI.7.d.1) Pieter Grin, z.v. (V.7.d) Maartje Middelbeek en Arie Grin, geb. 4-3-1864 Zijpe, ovl. 21-11-1944 Sint Maarten, arbeider Sint Maarten;
geh. 3-5-1888 Sint Maarten
Trijntje Krabman, geb. 6-8-1861 Sint Maarten, ovl. 3-10-1906 Sint Maarten, d.v. Pieter Krabman en Antje Marees
Kinderen:
  1. Pieter Grin, geb.1891 Sint Maarten, vakonderwijzer; geh. 31-12-1919 Winkel Anna Peetoom, geb. 1894 Winkel, d.v. Jacob Peetoom* en Aaltje Kuiper (*z.v. Jan Peetoom & Antje Tuinman, z.v. Pieter Peetoom & Jantje Veen; dus oomzegger Alewijn Ott & Dirkje Peetoom)

-----broers


(VI.7.d.2) Cornelis Grin, z.v. (V.7.d) Maartje Middelbeek en Arie Grin, geb. 2-6-1865 Zijpe, ovl. 26-7-1902 Harenkarspel, arbeider/ winkelier Sint Maarten;
geh. 30-4-1891 Sint Maarten
Jannetje Kok, geb. 18-4-1862 Zijpe, ovl. 13-12-1930 Oude Niedorp, dienstbode, d.v. Simon Kok en Aaltje den Adel
Kinderen:
  1. Aaltje Grin, geb. 1891 Sint Maarten; geh. 1-5-1924 Harenkarspel Evert Dekker, geb. 1879 Nibbixwoud, ovl. 3-4-1941 Heerhugowaard, landbouwer, z.v. Maarten Dekker en Trijntje Brouwer
  2. (Maria, geb. 1893 Sint Maarten, ovl. 3-5-1903 Harenkarspel)
  3. Arie Grin, geb. 1896 Schagen, ovl. 13-11-1942 Alkmaar, landbouwer; geh. 23-8-1928 Oudkarspel Antje Borst, geb. 1902 Oudkarspel, ovl. 9-4-1934 Alkmaar, d.v. Dirk Borst en Elisabeth de Boer

-----broer/zus


(VI.7.d.4) Marijtje Grin, d.v. (V.7.d) Maartje Middelbeek en Arie Grin, geb. 12-10-1873 Sint Maarten, ovl. 7-3-1965 Amsterdam, veehoudster (1924);
geh. 16-4-1893 Harenkarspel  
Gerrit Slot, geb. 1865 Enkhuizen, ovl. 14-12-1900 Harenkarspel, grofsmid Harenkarspel, z.v. Pieter Slot en Nantje Bankert;
geh (2) 14-11-1902 Harenkarspel  
Klaas Nieuwland, geb. 7-3-1866 Zijpe, ovl. 26-11-1921 Anna Paulowna, arbeider, z.v. Cornelis Nieuwland en Neeltje Zwaan, eerder gescheiden van Maartje Hoogland;
geh. (3) 22-8-1924 Anna Paulowna  
Cornelis Konings, geb. 1-7-1888 Rucphen, z.v. Adrianus Konings en Maria van der Wal
Kinderen uit (1):
  1. Nantje Slot, geb. 16-12-1893 Harenkarspel, ovl. 28-11-1918 Den Helder; geh. 15-5-1918 Bergen Gerrit Groet, geb. 1892 Bergen, boekhouder, z.v. Lourens Groet en Elisabeth Swakman
  2. Pieter Slot, geb. 27-3-1897 Harenkarspel, landarbeider; geh. 6-1-1927 Schoorl Maria Adriana Modder, geb. 1900 Schoorl, d.v. Cornelis Modder en Guurtje Hofdijk
  3. Arie Slot, geb. 16-12-1898 Harenkarspel
Uit (2):
  1. Nelly Maria Nieuwland, geb. 11-10-1903 Harenkarspel; geh. 8-2-1924 Anna Paulowna Gerrit Borst, geb. 1900 Zijpe, winkelier, z.v. Gerrit Borst en Aaltje Hoogschagen
  2. Klaas Nieuwland, geb. 12-4-1905 Harenkarspel, bloemist; geh. 28-10-1927 Anna Paulowna Grietje van Wachendorrf van Rijn, geb. 1898 Anna Paulowna, d.v. Pieter van Wachendorrf van Rijn en Josina Geevers
  3. Gerbrand Nieuwland, geb. 8-5-1906 Helder, arbeider; geh. 1-10-1931 Beverwijk (gesch. 19-6-1942) Maria Cornelia Groeneveld, geb. 1910 Heemskerk, d.v. Theodorus Groeneveld en Eva van Egmond
  4. Maartje Nieuwland, geb. 21-12-1907 Anna Paulowna
  5. Alida Catharina Nieuwland, geb. 1910 Schagen; geh. 1-12-1932 Anna Paulowna Pieter Visser, geb. 1903 Alkmaar, expediteur, z.v. Arie Visser en Sophia Pijper
  6. Martinus Nieuwland, geb. 20-8-1912 Schagen
  7. Adriaan Nieuwland, geb. 6-10-1916 Anna Paulowna
  8. Nantje Nieuwland, geb. 11-5-1920 Anna Paulowna, ovl. 13-8-2006 Den Helder; geh. Pieter Frans Sinke, ovl. voor 2006

-----zus/broer


(VI.7.d.5) Arie Grin, z.v. (V.7.d) Maartje Middelbeek en Arie Grin, geb. 24-10-1880 Sint Maarten, kastelein Zuid-Scharwoude, Haarlemmermeer;
geh. 28-4-1905 Sint Maarten  
Maria Dekker, geb. 27-2-1880 Schagen, d.v. Dirk Dekker en Maartje Kos
(geen kinderen bekend)


---------------------------------------------------------------------------------------------------------
GENERATIE VII

Geen opmerkingen:

Een reactie posten